Jako organizacja, w której funkcjonują zakłady z przemysłu paliwowego i energetycznego, zarządzamy kompleksowo naszym wpływem na środowisko – realizujemy wytyczne krajowe i międzynarodowe, realizujemy założenia wewnętrznych polityk. W Grupie LOTOS w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania, w skład którego wchodzi m.in. System Zarządzania Środowiskowego, funkcjonuje Plan monitorowania środowiskowego. Stale monitorujemy wyniki dla poszczególnych wskaźników i oceniamy ich wpływ na otoczenie. Więcej na temat można znaleźć tutaj.
Jednym z kluczowych aspektów naszego działania jest włączenie się we wspólną walkę na rzecz ograniczenia zmian klimatu. Ryzyka i szanse związane z klimatem są jednym z elementów kompleksowego systemu zarządzania ryzykiem korporacyjnym. Działamy intensywnie i wielowymiarowo na rzecz ograniczenia zużycia energii, lepszego wykorzystania produktów oraz ograniczenia emisji do atmosfery. Do działań korzystnych dla klimatu zachęcamy również naszych klientów, dostosowując m.in. nasze stacje. Na kolejnych stacjach powstały stacje ładowania dla samochodów elektrycznych.
Grupa LOTOS jest aktywna także w obszarze budowania świadomości zastosowania wodoru. To m.in. z naszej inicjatywy powstał Klaster Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych, którego misją jest inicjowanie działań na rzecz wzrostu znaczenia technologii wodorowych. LOTOS uczestniczy także w Pakiecie na Rzecz Czystego Transportu oraz w pracach Ministerstwa Klimatu nad narodową strategią wodorową.